All On Four Implant Tekniği

Ağızda hiç diş olmayan hastalar, konuşmada ve besinleri düzgün bir şekilde çiğnemede problem yaşarlar. Bu da diğer sağlık problemlerinin çıkmasına sebep olabilir. Eğer ki kullanımı pratik olmayan ve sürekli rahatsızlık veren takma dişleri kullanmakta zorlanıyorsanız All on 4 implant tekniği iyi bir tedavi seçeneği olacaktır. All On 4 implant tekniği, ​tam dişsiz hastalarda belirli açılarla yerleştirilen dört adet implant üzerine aynı gün daimi protezin sabitlenmesini sağlayan bir uygulamasıdır.

all on four 2
All On Four implant tekniğinin avantajları nelerdir?

Tam dişsiz hastalara aynı gün, tek bir cerrahi işlem ile sabit diş protezi yapılabilme imkanı sunar.
Sinüs yükseltme ameliyatı, kemik ilavesi gibi herhangi bir ileri cerrahi işlem uygulanmadığından operasyon daha kolaydır.
Dental implant ameliyatı süresi daha kısadır.
Kullanılan dental implant sayısı azaldığından ve ilave cerrahi işlem gerektirmediğinden dolayı, maliyeti klasik dental implant tedavisine oranla daha düşüktür.
Kişiye özel planlanabilen, estetik bir görünüm ve gülme hattı, gülüş estetiği sağlar.
Temizliği ve bakımı, klasik dental implant üstü sabit diş protezlerine göre daha kolaydır.
Hareketli diş protezi kullanamayan, bulantı refleksi olan hastalar için uygundur.
Dizaynı tam diş protezlerine (damaklık) göre farklıdır. Hastanın damak kısmını kaplamadığından alışması ve kullanımı daha kolaydır.
Gerekli tedavi seans sayısı az olduğundan, şehir dışında ikamet eden hastalar için uygundur.

All On Four Implant Tekniği Kimlere Uygulanabilir?

All on 4 implant tekniği operasyonuna engel teşkil edecek herhangi bir sistemik hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik hacmine sahip tüm tam dişsiz (hiç dişi olmayan) hastaların hepsine uygulanabilir. İşlem sonrası implantların üzerine sabitlenen geçici diş protezinizi hemen kullanabilirsiniz. Ancak implantlar ile kemiğin kaynaşma süreci olan 3 aylık dönemde hekiminizin tavsiye ettiği yeme sistemi ile beslenmeniz gerekmektedir. Bu süreç tamamlandıktan sonra yapılacak daimi protez ile arzu ettiğiniz şekilde beslenebileceksiniz.

All On Four işlemi sonrası beslenmem nasıl olacak?

İşlem sonrası dental implantların üzerine sabitlenen geçici diş protezinizi hemen kullanabilirsiniz. Ancak dental implantlar ile kemiğin kaynaşma süreci olan 3 aylık dönemde doktorunuzun size tavsiye edeceği bir diyet şekliyle beslenmeniz gerekmektedir. 3 aylık süreç tamamlandıktan sonrasında yapılacak daimi protezinizle arzu ettiğiniz şekilde beslenebileceksiniz.

All On Four işlemi başarılı bir prosedür müdür?

Yapılan çalışmalar, All On Four işleminin uzun dönemli takiplerinde yüksek başarı oranına sahip bir tedavi yöntemi olduğunu göstermektedir.